عید است و دلم خانه ویرانه، بیا
این خانه تکاندیم ز بیگانه، بیا
یک ماه تمام میهمانت بودیم
یک روز به مهمانی این خانه بیا

نسيم عيد از راه مي رسد؛ بايد گوش دل باز نمود تا نداي سلام و صلوات پرودگار و فرشتگان را شنيد. پروردگارا! در ناب‏ترين ثانيه‏ هاي راز و نياز ميهمان سفره‏ رنگينت بوديم و در تپش تند زمان، چه زود بدرقه كرديم روزهاي روزه‏داريمان را و اكنون با روحي سرشار از معنويت و دل‏هايي لبريز از مهرت، دست‏هاي در هم گره شده‏اي كه بوي وحدت مي‏دهند و شعارشان همدلي است، با قدم‏هاي استواري كه مقصدشان يكپارچگي است، به استقبال روز موعود مي‏شتابيم؛ در شكوه و عظمت نماز عيد، غرق شده و با رمضان وداع مي‏كنيم.

فرشتگان آسمان، رشك مي‏برند به اين همه يكرنگي و اتحاد ما. آري! عيد فطر مي آيد، عيدي كه زيبايي عبادت و بندگي را به نمايش مي گذارد و تجلي گاه روز پاداش براي روزه داران و نماد روز حسرت براي محرومان از فرمان الهي است. در روز عيد، نوعي شادي و لذت دروني در خود احساس مي كنندكه اين نشان از پيروزي بر طاغوت نفس در وجود آنها است و اينطور است كه در دعاي قنوت نماز عيد فطر مي خوانيم: بارالها! به حق اين روز، كه آن را براي مسلمانان عيد و براي محمد(ص) ذخيره و شرافت و كرامت و فضيلت قرار دادي، از تو مي خواهيم كه بر محمد و آل محمد درود فرستي و مارا در هر خيري وارد كني كه محمد و آل محمد را در آن وارد نمودي و از هر بدي كه محمد و آل محمد را خارج ساختي ، ما را نيز از آن خارج سازي، درود و صلوات تو بر او و آنها. خداوندا! از تو مي طلبيم، هر آنچه را كه بندگان شايسته ات از تو خواستند و به تو پناه مي بريم از هر آنچه كه بندگان خالصت به تو پناه بردند.   
امام باقر (ع) از رسول خدا (ص) نقل کرده است که آن حضرت فرمود: هنگامی که روز اول شوال فرا می‌رسد، منادی ندا می‌دهد؛ ای مومنان برای دریافت جوائز و پاداش‌های خود بشتابید؛ آنگاه امام (ع) فرمود: جایزه‌های خداوند مانند جایزه‌های پادشاهان نیست (یعنی جایزه او بسیار بزرگ و معنوی و قبولی طاعات و رضوان الهی است). در پایان نیز تاکید فرمود: "روز اول شوال روز دریافت جایزه‌هاست".
شرکت بهسازان سفینه سلامت ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما هموطنان عزیز در ماه مبارک رمضان، عید سعید فطر را تبریک و تهنیت عرض می نماید.
برای اطلاع از اعمال روز عید فطر اینجا را کلیک فرمایید.